Haberler ve Duyurular

16 Kasım 2023

AVL AST Üniversite İşbirliği Programı

AVL firmasıyla işbirliği anlaşmamız kapsamında kullandığımız yazılım lisanslarımız yenilendi.

16 Ocak 2019

Yaşar Sunar'ın Emeklilik Kutlaması

Yıllardır birimimizde işlerin aksamadan yürümesini sağlayan sevgili Yaşar Hanımımızın emekliliğini hep birlikte kutladık.

9 Ocak 2019

Prof. Dr. Murat Ereke hocamızın emeklilik kutlaması

Değerli hocamızın emekliliğini hep birlikte kutladık!

14 Ocak 2021

TÜBİTAK Desteği

Öğretim üyelerimizden O. Akın Kutlar'ın yürütücülüğünü yaptığı "Wankel motorunun insansız hava araçları ve menzil arttırıcı olarak kullanımına yönelik performans ve yakıt tüketimi iyileştirilme olanaklarının araştırılması" projesi desteklenmeye değer görüldü...

27 Mart 2021

NATO Uygulamalı Taşıt Teknolojileri Paneli Mükemmellik Ödülü

Öğretim üyelerimizden Özgen Akalın'ın da yer aldığı "Yeni Nesil NATO Referans Hareketlilik Modeli Geliştirme ve Gösterimi Ekibi" "2020 NATO Uygulamalı Araç Teknolojisi Paneli Mükemmellik Ödülünü" aldı.

30 Nisan 2023

"Çevreye Uyumlu Sürdürülebilir İleri Araç Teknolojileri Platformu" imza töreni TEKNOFEST 2023 kapsamında gerçekleştirildi

TÜBİTAK 1004 Yüksek Teknoloji Platformları programı kapsamında desteklenmesine karar verilen “Çevreye Uyumlu Sürdürülebilir İleri Araç Teknolojileri” platformunun başlangıç toplantıları yapıldı. Prof. Dr. Özgen Akalın’ın araştırma programı yöneticiliğini yaptığı platformda İstanbul Teknik Üniversitesi-İleri Araç Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLATAM), OYAK Renault, TÜBİTAK RUTE, TEMSA Skoda ve Eskişehir Teknik Üniversitesi ile birlikte, ileri taşıtların geliştirilmesi için gerekli kritik teknolojilere odaklanacak. Bu platformda “Elektrikli Tahrik, Kontrol ve Yönetim Sistemleri”, “Taşıt Sistemleri Tasarımı”; “Enerji Depolama ve Yönetim Sistemleri”; “Hafifletme Teknolojileri” ve “Temiz Enerjili Güç ve Yakıt Sistemleri” odak alanlarında, 14 araştırma ve geliştirme projesi kurgulanmıştır.